Як відрізнити справжній борсуковий жир від підробки

Читайте про способи відмінності підробки борсукового жиру від оригіналу. Зі статті дізнаєтеся, чим відрізняється справжній товар від неякісного

Про користь борсукового жиру чули практично всі. І багато його випробували на собі. Продукт дійсно дуже популярний. І цим активно користуються шахраї. Прихильники народної медицини зобов’язані знати, як відрізнити справжній борсуковий жир від підробки.

Тут слід спиратися на кілька характерних ознак.

Але не буде зайвим ближче познайомитися з цим продуктом, дізнатися про його особливості, походження та інші важливі моменти.

Як виглядає продукт

Борсук є єдиним представником з родини куницевих, хто впадає в зимову сплячку. Немов ведмідь. Перш ніж вирушити на довгий зимование, тварина запасається жиром. У ньому міститься величезна кількість корисних компонентів, що забезпечують правильний обмін речовин в цей період.

У складі містяться вітаміни, мінерали, а також ненасичені жирні кислоти і мікроелементи.

За фактом жир борсука — це цілий біологічно активний комплекс. Людина здатний витягти з нього буквально все, що стане в нагоді в боротьбі як з хронічними, так і з гострими формами захворювання. Його може вживати навіть дитина. Кожне властивість максимально ефективне, але при цьому безпечне. Звичайно, приймати, а також проводити лікування краще тільки після консультації з фахівцями.

Хто і коли виявив такі властивості борсукового жиру, сказати складно. Вважається, що застосування продукту практикується більш 200 років.

З-за високої цінності борсуковий жир всіляко намагаються підробити. Буває так, що під видом цінного продукту продають звичайні дешеве свиняче сало. А для схожості з жиром борсука просто додають деякі добавки.

Говорячи про борсуковий жир і як відрізнити від підробки, точно варто звернути увагу на зовнішній вигляд та інші характеристики.

  • Консистенція. Натуральний продукт при кімнатній температурі буде рідким. Але якщо помістити в холодильник, то стане щільним;
  • Колір. Характерний колір жовтувато-білий. При охолодженні нагадує щось хороше вершкове масло;
  • Запах. Він специфічний. Але точно охарактеризувати складно. Комусь здається, що в ароматі присутні рибні нотки. Інші відчувають трав’янистий аромат.

Якщо жир кислий або прогірклий смак, вживати і використовувати в лікувальних цілях категорично заборонено.

Інакше ризикуєте отримати серйозне отруєння, або зіткнутися з алергічними проявами.

Особливості видобутку і виробництва

Дізнавшись, що борсуковий жир здатний вилікувати далеко не одне захворювання, за тваринами почали активно полювати. Причому секрети полювання на цього хитрого звіра передавалися з покоління в покоління.

У цей час бувають такий продукт як борсуковий жир в промислових умовах. Виглядає це наступним чином:

  • розводять барсуков на спеціальних фермах;
  • активно вигодовують для отримання великої кількості жиру;
  • створюють оптимальні умови, мінімізуючи стрес, щоб тварини не перестали накопичувати корисні речовини;
  • приблизно в кінці осені дорослих особин забивають;
  • акуратно знімають всі підшкірне сало;
  • отриманий продукт подрібнюється і плавиться в спеціальних агрегатах, підтримують певну температуру;
  • приготований жир розподіляється по упаковкам, після чого відправляється на реалізацію.

Борсуковий жир буває 2 типів. Це мисливський і аптечний.

Аптечний продукт представлений у вигляді капсул, еліксирів, а також розчинів. Крім самого сала, до складу додають трави, вітаміни, додаткові мікроелементи, мед і багато іншого.

Аптечний варіант більш зручний у застосуванні. У такого жиру немає характерного запаху. Можна точно визначати дозування. Але це не 100% продукт, а розбавлений різними добавками.

Чим більше обробляється борсуковий жир, і чим більше у нього термін зберігання, тим меншу користь він приносить.

Тому буде справедливо сказати, що свіжий мисливський жир найбільш корисний.

Перераховувати корисні властивості продукту не будемо. Краще поговоримо про те, як відрізнити справжній борсуковий жир від підробки.

Ознаки підробки

Підробленими товарами, які призначені для лікування, а також профілактики хвороб, зараз нікого не здивуєш.

– То й справа зустрічаються підроблені таблетки, різні капсули і препарати. Той же Сумамед активно штампують на підпільних виробництвах. Не менше дістається і препарату софосбувир.

Є найефективніший спосіб як визначити борсуковий жир від підробки. Потрібно скласти зразок в лабораторію, щоб фахівці на обладнанні могли перевірити склад.

А щоб не ризикувати, зверніться до знайомих мисливцям, у якості продукції яких ви впевнені на 100%.

Якщо ж такі варіанти не підходять, тоді звертайте увагу на:

  • зовнішній вигляд;
  • запах;
  • смак;
  • плавлення.

Це лікарський засіб може нанести серйозної шкоди вашому здоров’ю, якщо виявиться, що ви вели прийом фальсифікату. Або просто не отримаєте той ефект, на який розраховували, а також який очікували.

Як плавиться борсуковий жир

Дуже простий тест, що дозволяє відразу зрозуміти, підробка це чи ні.

Треба взяти шматочок твердого жиру з холодильника. Помістіть цей шматочок у руку і дивіться, як він буде плавитися при цьому.

Натуральний борсуковий жир починає перетворюватися на рідину з твердого стану буквально відразу після контакту з шкірою.

Якщо ж шматочок не тане, або процес відбувається занадто довго, перед вами фальсифікат.

Причому фальсифікат може бути різним. Це повністю імітація, виконана з тих чи інших дешевих компонентів. Або суміш натурального борсукового жиру з якимись добавками. В обох випадках мова йде про фальшивий препараті. Отже, від його купівлі, а також застосування і вживання варто категорично відмовитися.

Зовнішній вигляд

Щодо зовнішнього вигляду борсукового жиру, який може бути якісним і натуральним, підробленими, або низької якості, хоч і природного походження, можна дати наступні рекомендації:

  • За кольором продукт може змінюватись від білого до кремового, жовтуватого. Все залежить від того, де мешкав звір, а також чим і як він харчувався;
  • Польові борсуки мають більш рідку консистенцію жиру, а також жовтуватий відтінок. Лісові і тайгові борсуки дають густий і білий жирок;
  • Якщо продають товар темного кольору, це напевно натуральний продукт. Ось тільки технологія приготування була явно порушена;
  • Жир виходить темним, коли його надто швидко смажать на високій температурі. У підсумку він скоріше нагадує оліфу;
  • Пересмажену натуральний борсуковий жир використовувати в лікуванні, а також вживати не рекомендується. Особливої шкоди не буде. Але і користі в такому складі немає абсолютно;
  • Щільність цього жирку нагадує медичний вазелін. І так само легко плавиться при контакті з шкірою;
  • При тривалому зберіганні жир стає прозорішим у верхній частині ємності, а також більш щільним внизу. Це нормальне явище. Пояснюється різними показниками щільності кислот;
  • Вживати такий жир можна. Але перед використанням буде правильно його ретельно перемішати;
  • Ні в якому разі не купуйте товар, який має вкраплення іншого кольору, а також ознаки цвілі або грибка.

Слідуючи цим рекомендаціям, ви зможете не тільки відрізнити натуральний продукт від підробки, але також і уникнути придбання низькоякісного і зіпсованого жиру.

Що підкаже запах

По запаху можна визначити свіжість, а також натуральність продукту.

Звертайте увагу на такі ключові моменти:

  • якісний і натуральний жир ніякого вираженого і дуже яскравого аромату не має;
  • якщо відчувається ознака ароматизаторів, відмовтеся від покупки;
  • при наявності дивних, неприємних запахів, купувати і використовувати борсуковий жир не варто.

Іноді зустрічається і натуральний борсуковий жир, що має неприємний запах. Пов’язано це з тим, що при обробці жир знімали неакуратно, був пошкоджений кишечник і продукт не промили.

Купувати його чи ні, вирішувати вам. Але якщо є можливість купити жирок без запаху, краще від цього смердючого варіанту відмовитися.

А який він на смак

Деякі дивуються, що дорослі і діти без проблем вживають борсуковий жир. Насправді дивного в цьому нічого немає.

Справа в тому, що смак у продукції набагато м’якше, ніж у свинячого сала. Та і явних відторгнень не викликає в більшості випадків.

Але якщо ви відчуваєте гострий, кислуватий, а також гнильний або будь-який інший неприємний смак і запах, то тут щось не так. Або це підробка, або технологія виробництва і зберігання були порушені. В обох випадках від покупки краще відмовитися.

Підводимо підсумки

Борсуковий жир — це джерело користі і здоров’я для людського організму.

Звичайно, далеко не всі вітають той спосіб, яким ця користь дістається. Але тут вже кожен повинен вирішувати для себе сам, використовувати таку продукцію в своєму раціоні чи ні.

Якщо так подивитися, корів, свиней, овець, а також кіз та птахів теж дуже шкода. Але це не заважає нам кожен день вживати страви з курячої грудки, смажити свинячий або баранячий шашлик, пити молоко, робити яєчню і так далі.

Що думаєте про борсуковий жир? Хто його використовує? Як і для яких цілей? Перевіряєте товар на якість і справжність? Що видає ненатуральний борсуковий жир?

Чекаємо відповідей, а також цікавих історій з особистого досвіду.

На цьому поки все. Будемо прощатися. Спасибі за увагу!

Залишайтеся з нами, пишіть коментарі, задавайте питання і розповідайте про проект друзям!