Як відрізнити справжній Лего від підробки: основні ознаки

Читайте про способи відмінності підробки Лего від оригіналу. Зі статті дізнаєтеся, чим відрізняється справжній товар від неякісного фальсифікату перед покупкою

Привіт! Кожен батько хоче оточувати своєї дитини не тільки турботою і любов’ю, але і якісними товарами. Це стосується їжі, одягу, а також іграшок. Зараз можна зустріти велику кількість дешевих іграшок і конструкторів. Але їх якість залишає бажати кращого. У світі конструкторів є тільки один незаперечний лідер ринку. Це фірма Lego. Але популярність брендів грає з ними злий жарт. Одна з головних проблем — це копії. Потрібно точно розуміти перед купівлею і знати, як відрізнити справжній Лего від підробки.

Тоді ви зможете не тільки порадувати дитину, але також гарантувати захоплюючу, безпечну гру протягом тривалого часу.

копій є свої особливості. І жодна з них не несе в собі користь. Хіба що економія грошових коштів.

Тільки батьки повинні розуміти, що ховається за низькими цінником, а також чим це може обернутися для самої дитини або навіть підлітка. Не варто приховувати. Навіть дорослі з задоволенням збирають конструктори Лего.

У чому небезпека підробок

Перш ніж поговорити про підробки Лего, а точніше про те, як відрізнити Лего оригінал від підробки, потрібно зрозуміти, до чого може призвести купівля фальсифікату.

  • Токсичний пластик. Основою конструктора є елементи з пластику. Фірма Lego використовує тільки високоякісну сировину. Воно абсолютно безпечне. Це було підтверджено випробуваннями, а також лабораторними дослідження. Пластик у Lego підробки має сумнівне походження. Зазвичай це найдешевший матеріал. Він може виявитися токсичним і небезпечним. Навряд чи вам захочеться, щоб дитина грав, і при цьому його організм наповнювався токсичними речовинами. Це призводить до алергій, сильним отруєнь і не тільки;
  • Дрібні деталі. Конструктор Лего має чіткі вікові обмеження. В залежності від них, в набір входять деталі певного розміру. Лего контрафакт лише умовно пише обмеження. Але в наборі для малюків можуть виявитися деталі, розмір яких надто небезпечний для такого віку;
  • Крихкість. Пластик може поступово розсипатися. Деталі підробок розлітаються на дрібні шматочки. Дитина може травмуватися ними. А якщо такі частинки опиняться в дихальних шляхах або в роті, то і зовсім може знадобитися хірургічне втручання.

Причин не купувати підроблене Лего більш ніж достатньо.

Проблема лише в тому, що батьки далеко не завжди йдуть на цей крок свідомо. Вони просто не знають, як виглядають контрафактні набори Лего, і що допомагає відрізнити від оригінальної продукції.

Щоб не стати жертвою шахраїв, і не взяти не справжнє Лего, обов’язково прочитайте інструкцію та рекомендації.

Вартість

Один з головних індикаторів, які допоможе зрозуміти, що перед вами підробка, або оригінал.

Справжні конструктори не бувають дешевими. Ціна завжди була досить високою. Так, різниця в ціні роздрібного магазину та Інтернет-майданчика буде відчутною. Вся справа в націнки самого продавця.

Але якщо ви бачите, що цінник відверто низький, і в рази відрізняється від аналогічних пропозицій в інших торгових точках, то тут напевно вам намагаються продати не справжнє Лего.

Виключенням можуть бути старі іграшки. Тобто коли набори продають ті, хто в них вже награвся. Але і тут потрібно проявляти пильність.

Використовувати фактор ціни як головний спосіб визначення підробки точно не варто. Але й ігнорувати його при покупці не рекомендується.

Упаковка

Наступний, більш практичний спосіб того, як відрізнити Лего від підробки, це перевірка його упаковки.

Компанія Lego Group для своїх наборів використовує високоякісну, а також деталізовану упаковку. Картон міцний і якісний. Немає явних дефектів і заломів. Всі зображення на коробки чіткі. Обов’язково присутня назва виробника і логотип.

Також важливою умовою є наявність покажчиків вікового обмеження.

Кожен має свій набір артикул. Зайдіть на офіційний сайт. Знайдіть там набір, який ви хочете придбати. Запишіть або сфотографуйте його артикул. Тепер знайдіть артикул, який повинен бути вказаний на упаковці оригіналу. Порівняйте обидва номери. Якщо бачите відмінності, то перед вами несправжнє Лего.

Сертифікати якості та відповідності

Якщо ви сумніваєтеся в тому, що товар справжній, у вас є законне право вимагати у продавця пред’явити сертифікати.

Цей документ обов’язково присутній в магазинах, які займаються реалізацією продукції Lego. Коли з якоїсь причини вам відмовляють показувати папери, то їх напевно ні. Які документи підроблені.

Відмова можна розцінювати як визнання продавця в тому, що він продає підробку. Купувати такі іграшки точно не варто.

Упаковка деталей

Всередині коробки з Лего знаходяться деталі. Причому вони чітко розподілені за тематикою, призначенням, а також іншим принципам.

У підробках часто упаковка окремих елементів відсутній. Або сама якість цієї упаковки викликає сумніву.

Згідно з законом, якщо покупець придбав набір Лего, але при розпакуванні будинку виникли сумніви в автентичності товару, він має право повернути товар в магазин.

Зовнішній вигляд елементів

Деякі конструктори можуть включати в себе буквально десятки сотень елементів. Це всілякі цеглинки, чоловічки і так далі.

Але у Lego є важливий принцип виробництва. При виготовленні елементів, кожен з них в обов’язковому порядку маркується позначенням Lego.

Якщо ви бачите, що на якихось елементах напису немає, або взагалі весь конструктор складається з деталей без маркування, це явна ознака контрафактної продукції. Ні в якому разі не купуйте. Навіть коли ціна дуже приваблива.

Колір

Оскільки Lego є дитячим конструктором, призначеним для користувачів до 14-16 років, компанія дотримується принципів безпеки.

Деталі бувають досить дрібними. Це допомагає розвивати дрібну моторику, але в певних умовах може зашкодити зору. Це стосується застосування колірних рішень.

В компанії Лего Груп не використовують кислотні кольори. Це важливо запам’ятати. Так, забарвлення може бути яскравою, але ні в якому разі не кислотної.

Пластик

Справжні конструктори виготовляють з високоякісного пластику. Про це вже говорилося раніше.

Матеріал проходить ретельну обробку і сертифікацію. Це забезпечує безпеку виробів для дітей. Жодних токсичних речовин пластик не містить, а також не виділяє під час гри в конструктор.

Але ще справжній пластик для Лего дуже складно зігнути і зламати.

У підробках все інакше. Деталь без особливих зусиль можна розламати. Причому тут достатньо і сили маленької дитини. Плюс багато пластикові елементи є порожнистими. Це зроблено для того, щоб здешевити виробництво.

Кількість деталей

Досить цікавий спосіб відрізнити підробку, який часто спрацьовує.

Проблема лише в тому, що в наборах з великим числом елементів доведеться витратити якийсь час на підрахунки. Але зробити це варто.

У фальшивках деколи трапляється так, що заявлене число елементів не відповідає дійсності. На коробці пишуть одне, а за фактом зовсім інше.

Так що не полінуйтеся порахувати деталі. Іноді цей крок захищає дитину від важких наслідків ігор з підробленим конструктором.

Інструкції

Lego офіційно представлений в Росії. Весь товар проходить необхідну сертифікацію. При цьому для РФ передбачені спеціальні інструкції, виконані російською мовою.

Якщо в комплектації ви не бачите інструкцію російською, а на якомусь іншому мовою, але дуже докладну, то ймовірно товар нелегально ввезли. Він може бути справжнім, але призначеним для реалізації в іншій країні. Не самий поганий варіант. Хоча деколи інструкція потрібна.

Якщо ж інструкція умовна, де немає жодних розумних пояснень і порад, то це підробка. Також фальшиві набори можуть містити інструкції, перекладені якоюсь програмою. У підсумку неграмотно складений текст, безліч помилок. Деякі частини тексту і зовсім не перевелися, і їх роздрукували, як було.

З’єднання і розбирання

Випробуйте куплений конструктор Лего на практиці. Причому досить зібрати буквально кілька елементів, після чого спробувати їх роз’єднати.

Оригінальний конструктор збирається і розбирається досить легко. При цьому зібрані елементи відрізняються міцністю. Вони не будуть розсипатися на деталі від найменшого дотику.

Ситуація з підробками буває різною. Деякі набори мають помітний люфт і зазори між елементами. Зібрати якусь високу вежу, наприклад, неможливо. Вона падає і розсипається, оскільки між деталями немає достатнього зчеплення.

Інша ситуація — це занадто щільне, туге з’єднання. Зібравши такий конструктор, розібрати його буває вкрай складно. Іноді доводиться використовувати щось на зразок ножа, щоб роз’єднати плитки. Це також ознака підробки.

Підводимо підсумки

Ні одна підробка, навіть найвищої якості, не зможе повторити оригінальний конструктор Lego. Тому будь-які спроби шахраїв повторити оригінал закінчуються крахом.

Проблема лише в тому, що далеко не всі покупці звертають увагу на ознаки фальшивок. Вони дивляться, що на коробці написано Lego, ціна цілком нормальна, і купують. А потім виявляється, що частини деталей немає, пластик буквально розсипається, а дитина стає млявим, на тілі утворюються якісь алергічні реакції, його нудить.

Все це наслідки ігор у підроблений конструктор Лего. Звичайно, не можна стверджувати, що всі копії виконані з токсичного пластику. Але немає жодних гарантій, що саме вам не попадеться такий набір. Варто ризикувати, щоб заощадити грошей? Питання швидше риторичне. Він не потребує відповіді.

Це стосується будь-яких іграшок. Будь то Lego, або популярні ляльки LOL, які також активно копіюють і шахраї підробляють.

Пам’ятайте, що шахраям невигідно вкладати багато грошей і ресурсів у виробництво копій. Вони домагаються зовнішньої схожості. А питання якості йде далеко на задній план. Тобто очікувати, що репліка буде мати якість на рівні оригінального Lego, точно не варто.

У кого є конструктор Lego? Які набори ваші улюблені? Як часто збираєте? Це хороший подарунок для дитини? Як перевіряли товар перед покупкою? Чи траплялися підроблені товари?

Чекаємо відповідей, а також історій з особистого досвіду.

На цьому все. Спасибі за увагу!

Підпишіться, залиште коментар, поставте питання і розкажіть про проект друзям!